portal osiedli, dzielnic i miast

Wrocław Pod Przyjaznym Adresem - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Pod Przyjaznym Adresem - sprawy osiedlowe » Forum » Grillowanie na balkonach, ogródkach, tarasach
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Grillowanie na balkonach, ogródkach, tarasach

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
kuras100 
   

Stały bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Nie Lip 10, 2011 11:40
Posty: 56
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Maj 19, 2013 20:05    Temat postu: Grillowanie na balkonach, ogródkach, tarasach

Pierwszy tak ciepły weekend zaowocował rozpaleniem wielu grilli na naszym osiedlu. Nie wiem jakie jest wasze odczucie ale nam bardzo przeszkadza dym z rozpalanych grilli. I nie chodzi tutaj o zapach kiełbasek czy innego mięska ale przede wszystkim o duszący smród podpałek używanych do rozpalenia grilla. Nie jesteśmy za zakazem używania grilla na terenie osiedla bo sami mamy taras i też chcielibyśmy upichcić co nieco na nim, ale chcielibyśmy poddać po dyskusję możliwość przyjęcia przez wspólnotę uchwały o konieczności stosowania grilli ELEKTRYCZNYCH. Uważamy, że takie rozwiązanie zdecydowanie ograniczy podtruwanie siebie i innych. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat ?
orzech_wloski 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Sty 20, 2012 21:16
Posty: 144
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 11:19    Temat postu: Re: Grillowanie na balkonach, ogródkach, tarasach

Bezpieczniej, bez smrodu, nie ma problemu z popiołem, jak najbardziej za
weberowa 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Wrz 10, 2012 18:43
Posty: 47
Skąd: wroc

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 13:41    Temat postu: Re: Grillowanie na balkonach, ogródkach, tarasach

kuras100 napisał:
możliwość przyjęcia przez wspólnotę uchwały o konieczności stosowania grilli ELEKTRYCZNYCH. ?


uchwała? małe getto się robi.... osiedle zamknięte to nie więzienie a uchwała niczego nie rozwiąże. Ważne są zasady współżycia społecznego a nie sztuczne ograniczenia.
fbchris 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Sty 10, 2012 21:23
Posty: 74
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 15:00    Temat postu: Re: Grillowanie na balkonach, ogródkach, tarasach

dobre określenie getto Smile szczególnie jak zobaczyłem ten 2 metrowy płot na ogródku w budynku 23b - chyba ktoś będzie miał ciemno w domu...
orzech_wloski 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Sty 20, 2012 21:16
Posty: 144
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 15:21    Temat postu: Re: Grillowanie na balkonach, ogródkach, tarasach

fbchris napisał:
dobre określenie getto Smile szczególnie jak zobaczyłem ten 2 metrowy płot na ogródku w budynku 23b - chyba ktoś będzie miał ciemno w domu...


Brakuje tam jeszcze zadaszenia, żeby sąsiedzi z góry nie patrzyli hehe

Ja jakbym miał taki ogródek to bym się dogadał z sąsiadem i ładne pelargonie w doniczkach na murku postawił...
Joannka 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pią Mar 22, 2013 14:35
Posty: 3
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 15:26    Temat postu: Re: Grillowanie na balkonach, ogródkach, tarasach

fbchris napisał:
dobre określenie getto Smile szczególnie jak zobaczyłem ten 2 metrowy płot na ogródku w budynku 23b - chyba ktoś będzie miał ciemno w domu...


Za każdym razem jak widzę ten płotek zastanawiam się nad jego celowością. Zamysł pewnie był taki, żeby uzyskać trochę prywatności i móc beztrosko leżeć na leżaczku i nie czuć się skrępowanym. Decyzja pochopna i nie przemyślana z góry i tak wszystko widać. No chyba, że dalsze aranżowanie ogródka przewiduje zadaszenie Very Happy
Przyjazny_Sasiad 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lis 06, 2012 16:15
Posty: 30
Skąd: wrocław

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 18:02    Temat postu: Re: Grillowanie na balkonach, ogródkach, tarasach

Ja nie widzę problemu z ogrodzeniem, skoro właściciel mieszkania będzie się tak czuł lepiej na swoim ogródku, to nie rozumiem dlaczego się to krytykuje.
Natomiast jeśli chodzi o grillowanie na balkonach to uważam to za lekką przesadę. Na żadnym z osiedli na których do tej pory mieszkaliśmy, nie było takiej praktyki i nie wiem czy to wynikało z zakazów czy z kultury osobistej mieszkańców, natomiast uważam, że miało to swoje uzasadnienie. Mam nadzieję, że to nie tylko moje zdanie.
bolek_i_lolek 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Lut 04, 2013 19:52
Posty: 3
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 18:43    Temat postu: Re: Grillowanie na balkonach, ogródkach, tarasach

Tutaj maleńki link w temacie :

http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje/ciekawoski,49/czy-mozna-rozpalac-grilla-na-balkonie,87733,1,0.html

Pozdrowienia dla grillujących Twisted Evil
weberowa 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Wrz 10, 2012 18:43
Posty: 47
Skąd: wroc

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 21:26    Temat postu: Re: Grillowanie na balkonach, ogródkach, tarasach

Może jeszcze uchwała o zakazie palenia papierosów? To też śmierdzi i przeszkadza.
PenelopaIAbelard 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Paź 12, 2012 19:18
Posty: 122
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Maj 21, 2013 10:27    Temat postu: Re: Grillowanie na balkonach, ogródkach, tarasach

Moim zdaniem uchwała nic nie pomoże, bo co grozi za złamanie prawa ustalonego przez wspólnotę? Wysiedlenie z własnego, wartego setki tysięcy złotych, mieszkania? Smile

Na uciążliwych sąsiadów, czy to grillujących czy hałasujących nic nie jest tak skuteczne jak interwencja osobista. Jeżeli komuś dymią to niech uda się do sąsiada i mu zwróci uwagę - pomijając skrajnie bezczelne przypadki, sąsiad na drugi raz pomyśli czy komuś nie smrodzi - w końcu z ludźmi trzeba żyć. Szczególnie z tymi których się mija raz za razem na klatce schodowej czy we freshu.

Gorsze są sytuacje, w których poradzić sobie nie sposób. Jak na przykład sąsiad piętro wyżej który najwyraźniej całe mieszkanie obłożył kafelkami, przez co akustyka pozostała mniej więcej taka jak przy gołym betonie = słychać każdy krok. Chociaż tyle, że to rodzina bez dzieci, inaczej mieszkać by się nie dało. A przecież mieć w całym mieszkaniu kafle można i co komu do tego, nie powiem sąsiadowi, żeby "mniej chodził" Smile

A jeszcze propo naszych osiedlowych "ogrodzonych" to chyba nic aż tak strasznego. Większość, jeżeli nie wszyscy zrobią podobne zasieki, bo oddzielający ogródki murek jest niski i żadnego poczucia ostoi, na własnym ogródku nie daje. Osobiście machnąłbym tam żywopłot zamiast drewnianych paneli, ale to kwestia gustu.
weberowa 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Wrz 10, 2012 18:43
Posty: 47
Skąd: wroc

PostWysłany: Wto Maj 21, 2013 10:41    Temat postu: Re: Grillowanie na balkonach, ogródkach, tarasach

Gorsze od grillowania jest dla mnie niesprzątanie po swoich pupilach.Szczyt chamstwa.I tu na szczęście prawo pomaga, może za którymś razem Straż Miejska przyjedzie i wlepi mandat. Na naszym osiedlu łatwo zrobić dobrą fotkę jakby ktoś chciał się wyprzeć.
orzech_wloski 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Sty 20, 2012 21:16
Posty: 144
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Maj 21, 2013 10:52    Temat postu: Re: Grillowanie na balkonach, ogródkach, tarasach

Cytat:
żadnego poczucia ostoi, na własnym ogródku


No ale przecież podwyższenie tego murku o 50cm niewiele dało. I tak każdy kto zerknie przez okno będzie mimowolnie widział ogródki.
fbchris 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Sty 10, 2012 21:23
Posty: 74
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Maj 21, 2013 12:23    Temat postu: Re: Grillowanie na balkonach, ogródkach, tarasach

Już się tłumaczę...w 100% rozumiem sąsiadów, którzy się grodzą bo sam zamierzam to zrobić - ostatnio poczułe wzrok sąsadów próbujących przez nasze balkony zagladać do mieszkań - widac perforowana blacha to za mało i kusi żeby zobaczyć przez dziurkę co słychać u sąsiada...
pisałem o gettcie bo wygląda to straszne i chyba rachunki za prąd będą tam gigatyczne a i tak nie rozwiązało to sprawy - jak ktoś napisał z góry i tak widać

w kwestii pupili zgadzam sie w 1000% ja po swoim psie sprzatam zawsze ale tylko 2 bo 1 nie ma jak, ale i tak dostałem opr bo mam suczkę i z daleka nie wszyscy widzą że jak kuca to robi 1 a nie 2 wiec nie chciałbym dostac swojego zdjecia bo jak udowdnie co robiła Smile wydaje mi sie że trzeba złapac na goracym uczynku inaczej klapa

a wiecie jakie to "fajne" uczucie kiedy sprzątasz po swoim psie a potem zdarzy Ci się wdepnąć...
Joannka 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pią Mar 22, 2013 14:35
Posty: 3
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Maj 21, 2013 13:52    Temat postu: Re: Grillowanie na balkonach, ogródkach, tarasach

Osobiście z zazdrością spoglądam na inwestycję z żółtą elewacją od strony Rodzinnej. Mają piękne nasadzenia, a ich plac zabaw przypomina "tajemniczy ogród". To samo jest na inwestycjach przy siostrzanej: piękne nasadzenia, krzewy i kwiaty - aż miło się spaceruje. Każdy zapewnił sobie prywatność na balkonach, tarasach, małych ogródkach a zarazem stworzyli efekt przyjaznego osiedla. Stwierdzam, że u nas będą mury, płoty, beton... Niedługo strach będzie powiedzieć sąsiadowi dzień dobry za płotu bo jeszcze pomyśli, że zaglądam mu do mieszkania i przeze mnie musiał płot stawiać....
orzech_wloski 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Sty 20, 2012 21:16
Posty: 144
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Maj 21, 2013 13:59    Temat postu: Re: Grillowanie na balkonach, ogródkach, tarasach

fbchris napisał:
ostatnio poczułe wzrok sąsadów próbujących przez nasze balkony zagladać do mieszkań - widac perforowana blacha to za mało i kusi żeby zobaczyć przez dziurkę


I co będziesz zalepiał te dziurki ? Rotfl


Ostatnio zmieniony przez orzech_wloski dnia Fri Jan 03, 2014 12:15, liczba edycji: 1
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Wrocław

  

osiedla Wrocławia:

  Andaluzja Angel Wings Apartamenty Czysta Apartamenty North Apartamenty Piaskowa Apartamenty przy Mińskiej Apartamenty Rakowiecka Aparthotel Invite Atrium Geo Braterska Brzeska 5 Brzozowe Zacisze Bursztynowa Bursztynowe Butterfly Centauris Centrum Maślic Małych Centrum Partynice Centrum Południowe Corte Verona Cybulskiego 20 Czajkowskiego Cztery Pory Roku Giardini Verona Grójecka 10 Hauke-Bosaka Hubertus Huby Impressio Innova Inwestycja w Leśnicy Jana III Sobieskiego Jesionowy Zakątek Justin Center Kępa Leśnicka Kępa Staromiejska Kiełczów (Milart) Korona Kościuszki - Prądzyńskiego Kręta 10 Krzycka 92 Kukuczki (Milart) Kurkowa 14 Lawendowe Legnicka 17 Literackie Lofty Platinum Lokum di Trevi Lokum Mosiężna Maestro Malownicze Małe Wilczyce Mozaika Mój Grabiszynek Muchobór Wielki-Portero Na Księżu Małym Na Życzliwej Nowy Horyzont Oaza Odra House Odra Tower Ogrody Grabiszyńskie Ogrody Halera Ogrody Reja Olimpia Port Ołtaszyn Park Opolska Orion Osiedle Mieszczańskie Osiedle Odkrywców Park Avenue Parkowa Ostoja Parkowe Parkowe (Budnest) Partynice Pastelowy Gaj Piastowskie Planty Zawidawie Pod Dębami Pod Platanami Pod Przyjaznym Adresem Potokowa Pretficza 40 Promenady Wrocławskie Przy Słowiańskim Wzgórzu Przyjaźni Racławicka Park Rezydencja Borek Rezydencja Dąbie Rezydencja Staromiejska Rodzinna Enklawa Różana Dolina Rumiankowe Sky Tower Słoneczne Sady Słoneczny Zakątek Sol De Levante Stabłowice II Stabłowicka 77 Sułowska Supińskiego 6, 6a Szybka ŚRÓDMIEŚCIE odnowa Tarnogaj Tęczowe Tęczowy Raj - Apart House Trinity Residence Verity Rivage Verity Rosa Verity UpTown Villa Blanca Villa Vratislavia Ville Murano Vratislavia Residence Wilanowskie Willa Gardenia Wille przy Potokowej Wojszyce Klasztorna Zacisze Krzemienieckie Zakątek na Wietrznej Zegarmistrzowska Zielona Etiuda Zielona Pergola Zielona Przystań Zielona Wyspa Zielone Stabłowice Zielone Wzgórze Zielony Szelest Zielony Zakątek Zielony Zakątek Murapol Zimowe Ogrody Złociste Jarzębiny II Złota Podkowa Zwycięska Zwycięska 14c

dzielnice Wrocławia:

  Fabryczna Krzyki Psie Pole Stabłowice Stare Miasto Śródmieście

W REGIONIE:
Jelenia Góra Legnica Wałbrzych Wrocław

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama